İster kilo gidermeye, ister kas kazanmaya veya sadece mevcut vücut kompozisyonunuzu korumaya çalışıyor olun, TDEE Hesaplama işlemi çok daha kolay hale getirir!

Bununla birlikte, TDEE (Toplam günlük enerji harcaması) hesap makinesi, hala kendi beslenme ve egzersiz alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz gerektiğinde sizin için her şeyi yapmayacaktır. Ancak bu araç size doğru bir temel sağlayacaktır.

TDEE Hesaplama

Şu anda, genel enerji harcamanızdan daha fazlasını alacaksınız çünkü sonuçlar bazı yararlı detayları ortaya çıkaracaktır. Bunlar kendi Vücut Kitle İndeksinizi (BMI), günlük kalori taleplerini, makroları ve mükemmel kilonuzu içerir.

Egzersiz hedeflerinize ulaşmak için bu hesap makinesini kullanabilmeniz için bazı bilgiler. Ve eğer ideal TDEE Hesapla bulmaya çalışıyorsanız, daha sonra aramayın ...

TDEE Hesaplama Makinesi nedir?

TDEE toplam günlük enerji harcaması anlamına gelir ve bu saygı günlük olarak yaktığınız kalori miktarını hesaplayarak bulunabilir. Kilokalori veya A kalori, bir kilogram suyun sıcaklığını arttırmak için gereken ısı miktarıdır.

Şimdi, TDEE formülasyonu birçok farklı şekilde çalışabilir, ancak Mifflin-St Jeor denklemi en doğru olarak kabul edilir (Böylece, bu formülasyona konsantre olacağız). Ve bir araştırma, bu formülasyonun RMR'nin (Dinlenme metabolizma hızı) yüzde 10'u içinde doğru olduğunu bile gösteriyor.

Benim TDEE Hesapla Makinesi Nasıl Görülür?

Gerekli temel bilgileri girdikten sonra (Yaş, boy, kilo, aktivite seviyesi ve vücut ağırlığı); birkaç değer göreceksiniz. Bu sonuçları anlamak kolaydır ve her birinin kısa bir tanımını yaptık.

Bakım kalorileri Hesap makinesi, bakım kalori hesaplayıcısıyla tam olarak aynı sonuçları verir ve bu saygı, mevcut vücut ağırlığınızı korumak için kaç kalori tüketmek istediğinizdir.

Haftalık kalori - Hedeflerinize göre 1 hafta içinde tüketeceğiniz kalori miktarı.

İdeal kilo - Bu önem, sağlıklı bir kilo almak için sadece bir tavsiyedir, ancak ne kadar çok kasınız varsa, bu bileşen hakkında daha az endişe duymanız gerekecektir.

Vücut kitle indeksi (VKİ) skoru - VKİ skoru boyunuza ve kilonuza bağlıdır. Şimdi, bu miktarların içinde olmanız durumunda, sağlıklı bir BMI alıp almadığınızı değerlendirmek için kendi vücut ağırlığınızı düşünün. (3)

Makrobesinler - Makrobesinler büyük miktarlarda gereklidir, bu nedenle tercih ettiğiniz günlük kalori taleplerini karşılamak için büyük bir odak noktasıdır. (4)

Çoğu hesap makinesi yanmış gibi davrandığından, makrolar bir TDEE Hesaplama makinesine dahil edilir.

Bununla birlikte, formülümüz dinlenme öğleden sonra makroları ve koçluk gününü içerir. Her gün ne kadar karbonhidrat, protein ve yağ yiyeceğinizi biliyor olabilirsiniz. Ve bu miktarlar aktivite seviyesi ve ağırlık gibi gerekli tüm bilgilere göre değişir.

Author's Bio: 

Yes